ENERGOEFEKTIVITĀTES RISINĀJUMI
image

Rīgas fasādes

"Kultūras mantojums sastāv no uzkrātu resursu kopuma, kas saņemti mantojumā no pagātnes un kas, neatkarīgi no piederības, indivīdu un sabiedrības uztverē tiek uzskatīti par vērtību, pārliecības, zināšanu, tradīciju atspoguļotājiem un paudējiem un ietver vidi, kas izveidojusies cilvēku un vietu mijiedarbībā, laikam ejot."

 

Uz doto brīdi Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ir 8584 objekti, ievērojamāko daļu no kuriem veido tieši arhitektūras pieminekļi - 5544. Kopumā pieminekļu skaits palielinās un arvien vairāk objektu tiek iekļauts Pieminekļu sarakstā. Visi iekļautie objekti ir kultūrvēturiski nozīmīgi un to saglabāšana ir nepieciešama nākamajām paaudzēm.

 

Šādām ēkām ir nepieciešama īpaši saudzīga attieksme - ņemot vērā ēku vecumu un apkārtējās vides nelabvēlīgo ietekmi, fasādēm bieži vien ir nepieciešama renovācija un remonts. SIA "Ēkas siltināšana" rīcībā ir gan zināšanu, gan tehniskā, gan aprīkojuma bāzes visu nepieciešamo darbu veikšanai. Ar veikto darbu sarakstu var iepazīties ŠEIT.

 

NODERĪGĀ INFORMĀCIJA

 

» Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības noteikumi

» Valsts aizsargājamo nekustamo kultūras pieminekļu saraksts